Jak vybrat vhodný hosting pro novou doménu

V minulém článku jsme vám podrobně popsali postup, jak doménu zaregistrovat a jak se správně rozhodovat při výběru jejího názvu. Představte si situaci, že vaše doména už je hezky zaregistrovaná a teď vás čeká zvolit hosting (prostor, kde bude váš web uložen). Podrobně si vysvětlíme, co to hosting je. Dále se dozvíte, jaké typy hostingů si můžete vybrat, kde se takový hosting shání a v poslední fázi článku vám představím podrobný, krokový postup celé registrace hostingu.

Co to je hosting? 

Hosting je pronajmuté místo na serveru, kam máte (většinou za poplatek) možnost umístit soubory vašeho webu. Poskytovatel hostingu má většinou zakoupené větší množství místa na serveru a to dále přeprodává dál, vám, koncovým zákazníkům. Abyste mohli provozovat jakýkoliv internetový projekt, musíte vlastnit doménu (jmenovku webu) a musíte mít zajištěné místo, kde budou nahrané soubory vašeho webu. A přesně takovým místem hosting je. Jaké druhy hostingu jsou k dispozici?

Druhy hostingů dle typu

České, ale i cizí hostingové společnosti v současné době nabízejí několik typů hostingů. Vybere si naprosto každý. Existují takřka bezplatné varianty, kde vás hosting webu bude stát několik korun ročně, ale pro náročné projekty je vhodnější si připlatit za bezpečnost, zálohování, velikost prostoru či objemu přenesených dat.

Freehosting

Nejlevnější variantů hostingů je freehosting, protože je zdarma. Dostanete (většinou k doméně) malý prostor, nízkou spolehlivost a do stránky se vám přidají automaticky reklamy. Objem přenesených dat je takřka nulový. Freehosting je vhodný pro někoho, kdo potřebuje na web umístit pouze statickou, jednoduchou prezentaci nebo testovací stránku.

Webhosting

Webhosting je to samé jako klasický hosting. Je to asi nejrozšířenější forma hostingu. Ideální pro prezentace klasických firemních stránek, blogů či menších internetových obchodů. Na trhu je celá řada kvalitních poskytovatelů. My doporučujeme tento typ hostingu od firmy Wedos. Jsou opravdu výhodní a spolehliví. 

Dedikovaný server

Při dedikovaném serveru máte pronajatý fyzický server. Můžete požádat o vlastní konfiguraci hardwaru, například o zvýšení výpočetního výkonu nebo o navýšení diskového prostoru. Vaším úkolem je se starat o softwarovou část zařízení. Výhodou dedikovaného serveru je vysoký výkon. Nevýhodou je, že musíte mít dostatek znalostí pro správu serveru. Případně někoho, kdo se vám o něj bude starat. Musíte si nainstalovat OS a další důležité úkony.

Managed server

Tento typ serveru je dražší varianta dedikovaného serveru. Odpadnou vám náklady na vlastního správce, ale budete si muset připlatit. U pronájmu managed serveru většinou poskytovatel nabízí určitý měsíční počet hodin, po který se vám může věnovat. Práce nad rámec budete muset platit sami. 

Server housing

Je varianta hostingu, u které si pronajímáte pouze prostor v datovém centru. Platíte pouze za místo a konektivitu. Máte plnou odpovědnost za server, a tak je na vašem zvážení, zda zvládnete server udržovat a v případě nutnosti pravidelně obhospodařovat.

Virtuální server

VPS hosting je virtuální prostor na fyzickém serveru. Na venek se vše tváří, jako kdybyste měli vlastní server, ale ve skutečnosti se staráte pouze o virtuální "mašinu". Velkou výhodou je jeho snadné rozšíření. V případě potřeby či nároků vaší aplikace můžete jednoduše server rozšířit. 

Postup, jak si pořídit hosting u firmy Wedos

Firma Wedos, je dnes jedničkou v ČR na poskytování hostingových služeb. Pojďme se podívat na jejich nabídku a postup objednání základního hostingu u nich.

1. Vyberte si z nabídky Wedos

Wedos nabízí několik typů hostingových služeb. Z horního menu si vyberte tu, která vám je nejbližší. Máte na výběr z těchto položek:

  • Webhosting
  • Virtuální servery
  • Dedikované servery

první krok volby webhostingu wedos

2. Zvolte typ webhostingu

Pokud kliknete na nabídku "webhosting" v hlavním menu, tak si v následujícím typu zvolte jeho typ. Na výběr máte ze dvou variant. "Nolimit" a "MiniWeb".

druhý krok volby webhostingu

3. Vyplňte objednávku webhostingu

V následujícím kroku vyplňte objednávku. Nezapomeňte, že pokud si chcete objednat hosting, musíte být vlastníky příslušné domény nebo si u nás musíte takovou doménu objednat. Pokud k Wedosu přecházíte od konkurence, tak získáte až 2 roky zdarma.

Poté už jen vše odsouhlaste a vyplňte a hosting je váš.

Komentáře   

 
0 #1 webhostujeme.cz 2015-11-05 18:45
Ahoj, vybral jsem si zde nejlevnější webhosting v ČR ! http://www.webhostujeme.cz/
Citovat
 

Sdílejte tuto stránku na sociálních sítích:

FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedin

Nabídnout vlastní doménu

Zařaďe Vaší doménu do seznamu domén na prodej na volnedomeny.cz

VLOŽIT DOMÉNU

Ověřte si volnost domény

Nejnovější články na blogu

Dobře promyšlená změna domény

Bydlíte na dobré adrese? Pak má vaše nemovitost určitě vysokou cenu na trhu. To samé platí i ve světě internetu – ovšem s tím rozdílem, že vy sami rozhodujete o tom, jak bude vaše adresa znít. Na internetu navíc doménu lze změnit, takže se tohoto kroku nemusíte bát.

Na čem postavit stránky, když už máte doménu?

Pokud už máte doménu a právě řešíte, na čem své stránky postavit, nechte se inspirovat naším výběrem 5 nejlepších nástrojů pro tvorbu webových stránek. Některé jsou zcela univerzální, jiné se specializují například na tvorbu e-shopů.

.

O VolnéDomény.cz

VolnéDomény.cz vám pomohou s nalezením vhodných domén pro vaše stránky. Chytré hledání volných domén, hromadné hledání a nabídka prémiových jmen jsou připraveny pro vás úplně zdarma.

Obchodní podmínky | Kontakt | O projektu | Získat hosting | Registrovat doménu