Na čem postavit stránky, když už máte doménu?

Pokud už máte doménu a právě řešíte, na čem své stránky postavit, nechte se inspirovat naším výběrem 5 nejlepších nástrojů pro tvorbu webových stránek. Některé jsou zcela univerzální, jiné se specializují například na tvorbu e-shopů.

#1 Wix

 Šablony wix

 

Nástroj pro tvorbu a správu webových stránek od izraelské společnosti Wix patří nepochybně na první příčky. V roce 2017 dokonce oslavil 100 milionů uživatelů. Pyšní se především propracovaným systémem, který vás ze začátku sice zahltí hromadou nových informací, po pár kliknutí si však zvyknete a oceníte především jednoduché ovládání Wix editoru. Kromě toho Wix nabízí až 200 aplikací pro každého, více než 600 kvalitních šablon, které jsou opatřeny přehledným vyhledávačem, a nástroj pro tvorbu HTML5 webových stránek. Je vynikajícím nástrojem také pro správu e-shopů, e-mail marketingu a SEO.

Ačkoli je Wix bezplatný včetně řady šablon, pokud se budete chtít zbavit reklam a získat více funkcí, je potřeba přistoupit na placený tarif. E-shop je stejně tak možné založit pouze s placeným tarifem. Základní placená verze je velmi omezená a také obsahuje reklamy. Wix ji v současnosti nabízí za 4,08 € na měsíc. Proto doporučujeme spíš prémiový plán Unlimited za 12,41 € na měsíc.

#2 Webnode

Web webnode

 

Tento povedený český nástroj pro správu webu, který vás na své domovské stránce uvítá sloganem „Vytvořte si webové stránky zdarma“, je dostupný také v bezplatné verzi. Pro více funkcí a kvalitnější webové stránky však doporučujeme přistoupit na placené balíčky. Základní je k dispozici za 75 Kč na měsíc a je opět velmi omezený. Naopak balíček Standard za 249 Kč za měsíc nabízí velmi zajímavé řešení.

Mimo to umožňuje i tvorbu vícejazyčných webových stránek. Šablony, které nabízí, nejsou však natolik propracované jako u jeho konkurentů a jejich kvalita je spíše průměrná. Také zákaznická podpora by si zasloužila vylepšit. Co se ale týče nástrojů pro SEO, nemůžeme Webnode nic vytknout. Šablony, které nabízí, jsou přehledně rozděleny do skupin podle určení.

#3 MioWeb

Mioacademy mioweb

 

Tato šikovná platforma umožňuje tvorbu webu jak prostřednictvím šablon, tak pomocí editoru, ve kterém je možné vytvořit zbrusu nový web podle vašich představ. Základem MioWebu je přehledný redakční systém WordPress, který je velmi intuitivní. Tvorba vlastního webu prostřednictvím editoru je naprosto jednoduchá a nevyžaduje znalost programovacího jazyka. MioWeb své zákazníky navíc průběžně vzdělává pomocí dostupných videokurzů.

Výhodou této platformy je dostupnost české verze. Také nabízí funkce jako e-mail marketing, A/B testování, správu SEO nebo kampaní. Umožňuje tvorbu klasických webů, blogů, a dokonce i e-shopů. MioWeb momentálně nabízí standardní funkce za 390 Kč na měsíc, pro tvorbu e-shopů je to 590 Kč na měsíc.

 

PODÍVAT SE NA VIDEO

 

#4 Shopify

Back shopify

 

Shopify je kanadská společnost, která nabízí velmi povedený nástroj pro tvorbu e-shopů. Nabízí velký výběr kvalitních a responzivních šablon. Pokud byste ale raději chtěli něco vlastního, na Shopify to není žádný problém.

Pro některé uživatele však může být velkou nevýhodou a překážkou, že administrace Shopify neumí česky. Překlad do češtiny ve frontendu je však možný. Každopádně podpora komunikuje velice rychle a bez problému, a to 24 hodin denně. Shopify nabízí bezplatnou verzi na 14 dní a následně vyžaduje platbu. Přitom základní verze stojí 29 $ na měsíc, pokročilá verze už 299 $ na měsíc. Při použití externí platební brány Shopify vyžaduje provizi z prodeje 0,5–2 %.

#5 Shoptet

Šablony shoptet

 

Shoptet je česká platforma pro tvorbu e-shopů. Stojí na redakčním systému E-shopy, který je dostupný také v české verzi. Umožňuje správu e-shopů i pokladních systémů pro kamenné prodejny.

Na svých stránkách Shoptet nabízí 5 tarifů – Free, Lite, Business, Profi a Enterprise. Mezi tarify se dá volně přecházet, ty pokročilejší nabízí samozřejmě více funkcí. Velkou výhodou je, že Shoptet nevyžaduje provizi z prodeje, ale pouze měsíční taxu. Lite verze je značně omezená a dostupná za 340 Kč na měsíc, Profi verze je už dostatečně vybavená a v současnosti stojí 1 740 Kč na měsíc. Shoptet se zaměřuje také na vzdělávání a zaučování svých klientů prostřednictvím ShoptetTV, která je dostupná na YouTube.

#6 WordPress

Back wordpress

 

Postavit web můžete také přímo na WordPressu. Jedná se o open source software pro tvorbu webu, který je tedy zdarma a nabízí svým uživatelům řadu pluginů i povedených šablon. Pluginy i šablony jsou přitom buď volně k dispozici, nebo za poplatek. Doménu a hosting WordPress nenabízí. Pořídit si je však můžete jinde.

Výhodou tohoto softwaru je snadný přístup a ovládání. Dále podporuje nastavení SEO a více než 54 000 pluginů umožňuje vytvořit si web podle svých představ a požadavků. Pokud vás WordPress zaujal, přečtete si návod, jak prostřednictvím tohoto softwaru vytvořit kvalitní web bez programátora.

Je jasné, že kvalitních nástrojů správu webových stránek existuje mnohem víc než 5. Všechny by se nám ale do výběru nevešly. Vybrali jsme proto takové, které se z našeho pohledu opravdu povedly a zároveň se v nich najde každý. Kterému nástroji dáváte přednost vy?

Sdílejte tuto stránku na sociálních sítích:

FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedin

Nabídnout vlastní doménu

Zařaďe Vaší doménu do seznamu domén na prodej na volnedomeny.cz

VLOŽIT DOMÉNU

Ověřte si volnost domény

Nejnovější články na blogu

Dobře promyšlená změna domény

Bydlíte na dobré adrese? Pak má vaše nemovitost určitě vysokou cenu na trhu. To samé platí i ve světě internetu – ovšem s tím rozdílem, že vy sami rozhodujete o tom, jak bude vaše adresa znít. Na internetu navíc doménu lze změnit, takže se tohoto kroku nemusíte bát.

Na čem postavit stránky, když už máte doménu?

Pokud už máte doménu a právě řešíte, na čem své stránky postavit, nechte se inspirovat naším výběrem 5 nejlepších nástrojů pro tvorbu webových stránek. Některé jsou zcela univerzální, jiné se specializují například na tvorbu e-shopů.

.

O VolnéDomény.cz

VolnéDomény.cz vám pomohou s nalezením vhodných domén pro vaše stránky. Chytré hledání volných domén, hromadné hledání a nabídka prémiových jmen jsou připraveny pro vás úplně zdarma.

Obchodní podmínky | Kontakt | O projektu | Získat hosting | Registrovat doménu