Dobře promyšlená změna domény

Bydlíte na dobré adrese? Pak má vaše nemovitost určitě vysokou cenu na trhu. To samé platí i ve světě internetu – ovšem s tím rozdílem, že vy sami rozhodujete o tom, jak bude vaše adresa znít. Na internetu navíc doménu lze změnit, takže se tohoto kroku nemusíte bát.

 

Jak probíhá změna domény?

 

Proč měnit doménu

Možná jste se dostali do situace, že vám název vaší domény nevyhovuje. Postupně se ukázalo, že v souvislosti s vámi by lidé raději hledali jinou adresu. Nebo se změnilo vaše působení na internetu a nová doména by vás lépe vystihla. Je tedy čas pro atraktivnější název, vždyť vhodně přejmenovaná doména může odstartovat váš úspěch na internetu. Pokud jste si vše dobře rozmysleli a jdete do toho, určitě je dobré mít představu, co vlastní změna domény obnáší.

Opravdu vše přesměrovat

Prvním krokem je vytvoření seznamu URL adres všech stránek a souborů, které se na vaší staré adrese nachází. Určitě je rozdíl v tom, zda měníte doménu u jednodušších stránek, nebo máte velký e-shop. Adresy v seznamu je třeba změnit, aby odkazovaly na novou doménu.

Součástí přesunu na novou doménu je přesměrování té původní pomocí trvalého přesměrování 301. Tím se vyhledávačům sdělí, že se majitel staré domény přesunul na novou adresu. Celý proces se musí týkat opravdu všech částí webu. Chybou je přesměrování hlavní stránky bez podstránek.

Jak postupovat při převodu domény

Poté co zaregistrujete novou doménu, nasměrujte ji pomocí DNS záznamů na váš současný hosting. Pokud jde o jednoduchý web, můžete rovnou poprosit správce webu, případně sami v administraci stránek doménu změníte. U složitějších stránek doporučujeme na vašem hostingu vytvořit kopii webu, tu vyladit pro přechod na novou doménu a pak upravenou verzí stránek přehrát původní obsah na hostingu. Tak eliminujete možné problémy.

Zálohujte poštu

Nezapomeňte také na e-mailové schránky, které jsou k původnímu webu zřízené. Přejmenováním domény zanikají a jejich obsah včetně kontaktů může být ztracen. To si určitě nikdo nepřeje, a tak si – než přesun na novou doménu vůbec začne – vše předem zálohujte.

Ve vhodnou dobu

Změna domény může trvat několik hodin, než se stránka začne přesměrovávat na novou adresu. Během té doby můžete být pro své obchodní partnery a zákazníky bez webových stránek.

Celou změnu domény můžete samozřejmě nechat na specialistech. I tak je ale třeba vše řádně prověřit a otestovat. Proto je dobré se pro změnu domény rozhodnout v okamžiku, kdy víte, že nebude tolik vadit, pokud vaše stránky budou nějaký čas nedostupné nebo se dočasně vyskytne nějaký problém.

Sdílejte tuto stránku na sociálních sítích:

FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedin

Nabídnout vlastní doménu

Zařaďe Vaší doménu do seznamu domén na prodej na volnedomeny.cz

VLOŽIT DOMÉNU

Ověřte si volnost domény

Nejnovější články na blogu

Dobře promyšlená změna domény

Bydlíte na dobré adrese? Pak má vaše nemovitost určitě vysokou cenu na trhu. To samé platí i ve světě internetu – ovšem s tím rozdílem, že vy sami rozhodujete o tom, jak bude vaše adresa znít. Na internetu navíc doménu lze změnit, takže se tohoto kroku nemusíte bát.

Na čem postavit stránky, když už máte doménu?

Pokud už máte doménu a právě řešíte, na čem své stránky postavit, nechte se inspirovat naším výběrem 5 nejlepších nástrojů pro tvorbu webových stránek. Některé jsou zcela univerzální, jiné se specializují například na tvorbu e-shopů.

.

O VolnéDomény.cz

VolnéDomény.cz vám pomohou s nalezením vhodných domén pro vaše stránky. Chytré hledání volných domén, hromadné hledání a nabídka prémiových jmen jsou připraveny pro vás úplně zdarma.

Obchodní podmínky | Kontakt | O projektu | Získat hosting | Registrovat doménu